• 5.jpg
  • SAM_6342.JPG
  • slider1.jpg
  • slider10.jpg
  • slider13.jpg
  • sliderpasowanie.jpg
  • tn_Aparatszkoła2012_13_007.jpg
  • WP_22 listopada 2015_qstore.jpg
  • WP_20151117_08_48_45_Pro.jpg
  • WP_20160225_13_03_23_Pro.jpg

REGULAMIN SZKOLNEGO TYGODNIA KARIERY 16-20.10.2017 pod hasłem: Ja na rynku pracy: „Moje talenty i moje kompetencje”

1. Organizator

Doradca Zawodowy – Monika Zimny

Szkoła  Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie,

ul. Przygodna 2   03-991 Warszawa

kontakt telefoniczny :   22/ 277 11 32

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Zajęcia z doradztwa zawodowego

Nowy Rok Szkolny, nowe przedmioty i nowe zajęcia  - Doradztwo Zawodowe.

Na zajęciach poznaliśmy już swoje słabe i mocne strony, zdolności i umiejętności jakie mamy, a jakie jeszcze musimy zdobyć, zainteresowania, zajęcia dodatkowe i hobby. I przyszedł czas na zawody, stanowiska pracy i predyspozycje zawodowe.

I tak już za nami kilka lekcji. A oto jak VII a prezentuje znane i lubiane zawody.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata i zbiórka makulatury

Jak co roku i w tym roku odbyło się wielkie Sprzątanie Świata.

I tak dwie klasy z Panią Sylwią Galińską i Barbarą Szpunar udały się  z workami i w rękawiczkach na sprzątanie wokół szkoły, a Świetlica Szkolna zorganizowała zbiórkę makulatury. Stare gazety, książki, pudełka kartonowe, zużyte ćwiczenia i zeszyty zostały złożone w wyznaczonym miejscu w szatni i przekazane na makulaturę.

Czytaj więcej...

Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w ramach świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

                                                                                                  

KLASY I

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

Klasy Osoba prowadząca
Zajęcia plastyczne 105 08.55 - 09.40 poniedziałek I b, I c Małgorzata Sprycha
Zajęcia plastyczne 105 12.45 - 13.30 czwartek I d Małgorzata Sprycha
Czytanie na dywanie 113 07.45 -08.45 poniedziałek I Paulina Dolina
Czytanie na dywanie 113 14.00 – 15.00 czwartek I Paulina Dolina
Zabawy z techniką 105 8.50-10.50 piątek I Anna Rafalska
Koło sportowe boisko/sala gimnastyczna 15.55- 16.40 poniedziałek I a, I b, I c, I d Rafał Edward Goławski
Koło sportowe boisko/sala gimnastyczna 08.55- 09.40 wtorek I a, I d Rafał Edward Goławski
Zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem mozaiki 105 13.00-14.00 poniedziałek I Alicja Kowalczyk

 

Kierownik świetlicy zastrzega sobie zmiany w grafiku które mogą wystąpić w ciągu roku szkolnego.

 

                                                                                           

Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

KLASY II

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

 

Klasy Osoba prowadząca
Zajęcia świetlicowe - origami 007 09.50 – 10.35 poniedziałek 2 b, 2d Wioletta Zatorska
Zajęcia świetlicowe - origami 105/006 10.45 – 11.30 czwartek 2 a, 2c Wioletta Zatorska
Szkolne koło terapeutyczne - grupa zamknięta 015 13.55-14.55 piątek I - III Wioletta Zatorska
Szkolne koło terapeutyczne - grupa zamknięta 015 15.00 – 16.00 piątek I – III Wioletta Zatorska
Zajęcia świetlicowe – szachy 007 14.10 – 14.55 poniedziałek 2a, 2c Aleksandra Floriańska
Zajęcia świetlicowe – szachy 007 14.30 – 15.15 wtorek 2 a, b, c, d Aleksandra Floriańska
Zabawy z techniką 105 8.50-10.50 piątek II Anna Rafalska
Czytanie na dywanie 113 07.45 -08.45 poniedziałek II Paulina Dolina
Czytanie na dywanie 113 14.00 – 15.00 czwartek II Paulina Dolina
Gry i zabawy sportowe boisko/sala gimnastyczna 15.55-16.40 poniedziałek II a, b, c, d Rafał Goławski
Zajęcia matematyczne 007 13.00 – 13.40 piątek II Beata Kolas
Zajęcia ortograficzne 007 10.00- 10.40 czwartek II Beata Kolas
Zajęcia profilaktyczno – wychowawcze „Spójrz inaczej 204 09.50 – 10.35 wtorek II b Halina Wręga
Zajęcia profilaktyczno – wychowawcze „Spójrz inaczej 202 08.55 – 09.40 wtorek II d Halina Wręga

 

Kierownik świetlicy zastrzega sobie zmiany w grafiku które mogą wystąpić w ciągu roku szkolnego.

 

                                                                                          

 

 

 

 

 

Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

KLASY III

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

 

Klasy Osoba prowadząca

Kultura słowa

113 10.45-11.30 poniedziałek III c Danuta Romańska

Kultura słowa

113 9.50-10.35 czwartek III b Danuta Romańska

Zabawy z techniką

105 8.50-10.50 piątek III Anna Rafalska

Czytanie na dywanie

113 07.45 -08.45 poniedziałek III Paulina Dolina

Czytanie na dywanie

113 14.00 – 15.00 czwartek III Paulina Dolina

TRIZ – zajęcia twórczości

113/114 15.50 – 16.35 wtorek III Agata Cygan

Zajęcia geograficzne – Poznaj Świat

114 09.50 – 10.50 wtorek III Sylwia Galińska
Zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem mozaiki

105

12.00-13.00 poniedziałek III Alicja Kowalczyk
Klub Gier Planszowych 113/114 15.00 – 15.45 czwartek III

Agata Cygan

Kierownik świetlicy zastrzega sobie zmiany w grafiku które mogą wystąpić w ciągu roku szkolnego.

 

                                                                                           

 

 

Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

KLASY IV –VIII

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

 

Klasy Osoba prowadząca
Koło majsterkowania M 201 14.10-15.45 czwartek V-VIII Anna Rafalska
Koło informatyczne 211 15.00 – 15.45 wtorek IV-VIII Monika Zimny
Zajęcia geograficzne – Poznaj Świat 114 09.50 – 10.50 wtorek IV Sylwia Galińska
Koło geograficzne 222 15.50 – 16.50 wtorek V Sylwia Galińska
Koło geograficzne – „Geografia świata” 222 15.50 – 16.50 środa VIII Sylwia Galińska

Koło teatralne „Słoneczka 109 – tej”

 

16.00 – 18.00

czwartek

IV-VIII

Paulina Dolina

Agnieszka Olewiecka

Monika Zimny

Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego 113 08.45- 09.45 poniedziałek IV, V Paulina Dolina
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego 113 15.00 – 16.00 czwartek IV, V Paulina Dolina
Koło języka francuskiego 113 09.00 – 10.00 poniedziałek V Dorota Walasek
Koło języka francuskiego 113 10.00 - 11.00 środa IV c, V Dorota Walasek
Szkolne Koło Młodego Wolontariusza 113 09.00 - 10.00 wtorek IV-VIII Joanna Stepaniuk
Szkolne Koło Młodego Wolontariusza 113 09.00 – 10.00 piątek IV-VIII Joanna Stepaniuk
Koło ortograficzne 113 11.45 – 12.45 wtorek IV Alicja Kowalczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kierownik świetlicy zastrzega sobie zmiany w grafiku które mogą wystąpić w ciągu roku szkolnego.

                                                                  

Zbiórka makulatury 2017

  Od 04.09.2017 r. (poniedziałek)

do 29.09.2017r. (piątek)

na terenie naszej szkoły

organizowana jest

JESIENNA ZBIÓRKA MAKULATURY

 

   Zachęcamy

wszystkich uczniów,nauczycieli i rodziców

do wzięcia udziału w tej akcji

 

1.Makulatura powinna być dobrze zapakowana, aby się nie rozsypywała.

2.Makulaturę należy składać w wyznaczonym miejscu w szatni .

                                                  

Zespół Nauczycieli Świetlicy

Rok szkolny 2017/2018

ŚWIETLICA SZKOLNA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 109 
IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH W WARSZAWIE 

 

Świetlica główna (klasy I)   tel. /22/ 277 11 32  

Strona www http://www.swietlicasp109.pl/ 

Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZAPRASZAMY CODZIENNIE W GODZINACH 7.00 - 17.30

Zapisy do świetlicy już w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 04.09.2017 r.

a także w kolejnych dniach roku szkolnego 2017/2018.

 

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj, jak również u wychowawcy klasy,  a także w salach świetlicowych nr 105, 006, 113/114 -  klasy I-VII już od 04.09.2017 r.

 

 

Wakacje 2017

woda2017

ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Jak co roku i na koniec tego roku szkolnego już poraz 15. wychowawcy świetlicy klas I i II wręczyli wyróżnienia i odznaki w salach lekcyjnych, a Pani Kierowik Świetlicy wręczyła uczniom klas III na sali gimnastycznej.

A oto lista nagrodzonych uczniów:

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

SP 109 w Warszawie

Zapraszamy na stronę szkoły 

Gazetki świetlicy

  • 100_2933.JPG
  • 100_2934.JPG
  • 100_2937.JPG
  • 100_2938.JPG
  • 100_2942.JPG

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom Świetlicy Szkolnej

tablica przyjaciele swietlicy

Rok  szkolny 2013/2014

Podziękowanie dla mamy Jasia z klasy Ic za przyniesienie gier i pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej.

Podziękowanie dla mamy Macieja z klasy Ib za podarowanie kalendarzy.

Podziękowanie dla mamy Antka z klasy III c za ufundowanie nagród dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

Rok  szkolny 2014/2015

Podziękowanie dla mamy Mateusza z klasy III c za ufundowanie pomocy dydaktycznej do świetlicy.

Podziękowanie dla mamy Julii z klasy Id za przyniesienie fajnych gier.

Podziękowanie dla mamy Karoliny z klasy I za podarowanie nam super klocków.

Podziękowanie dla taty Oli z klasy 0a za wielkie pudełko klocków do świetlicy.

Podziekowanie dla mamy Macieja z klasy IV b za podarowanie fajnych gier i książek do świetlicy.

Podziekowanie dla mamy Stefana i Jędrka z klasy III a za podarowanie piłki nożnej i pompki z iglą do pompowania naszych piłek. 

Podziękowania dla mamy Dominiki z klasy II d za podarowanie baterii do świetlicy szkolnej.

Podziekowania dla mamy Oliwki z klasy 0b za papier do kolorowanek.

Podziękowania dla taty Tymona z klasy III a za gry i puzzle.

Podziekowania dla mamy Hani z klasy I

Podziekowania dla taty Grzesia z klasy III a za 3 gry do świetliy szkolnej

Podziękowania dla Oskara z klasy Vc za przyniesione gry edukacyjne

Podziękowania dla Basi z klasy I e za przyniesione puzzle

Podziekowania dla Marysi z klasy I b za kolorowy, świecący telefon zabawkowy

Rok szkolny 2015/2016

Podziękowanie dla mamy Łukasz z klasy 6 c za przyniesione gry do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla mamy Jędrka z klasy 4 za przyniesienie gier do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla mamy Sandry z klasy 2 za przyniesienie farb i plasteliny do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla taty Stasia z klasy I a za podarowanie do świetlicy farb do malowania.

Podziękowanie dla taty Adasia z klasy II b za podarowanie do świetlicy flamastrów i pędzli do malowania.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Podziękowania dla mamy Marka z klasy II d za puzzle do świetlicy szkolnej

Podziekowania dla taty Adama z klasy III b

Podziękowania dla Darii z klasy VI b 

Podziękowania dla Patrycji z klasy IV c

Podziękowania dla Asi z klasy II c 

Podziękowania dla Rafała z klasy VI c

Podziekowania dla Antka z klasy V c

 

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY

Wyróżnienie Świetlik

 

Wyróżniającym się uczniom jak również rodzicom wręczamy odznakę ,,ŚWIETLIK” .

czytaj więcej