• 20181025_113621.jpg
  • 20181025_115646.jpg
  • 20181025_121221.jpg
  • 20181025_121840.jpg
  • SAM_6342.JPG
  • slider1.jpg
  • slider10.jpg
  • slider13.jpg
  • tn_Aparatszkoła2012_13_007.jpg
  • WP_20151117_08_48_45_Pro.jpg

Laureaci V warszawskiego konkursu plastyczno – technicznego „ Anioł Bożonarodzeniowy 2018”

Laureaci konkursu kategoria kl. 0-III

 

I miejsce  - Kalina Gontarewicz  SP 109

II miejsce - Sophia Marcelewicz  SP 218 

II miejsce  - Stefania Rychlak SP 109

III miejsce - Ignacy Pskit  SP 298

III miejsce - Brunon Pawlicki SP 109

 

 

Wyróżnienia:

Zuzanna Kopp             SP 298

Zosia Maciorowska      SP 218

Dalia Sieradzka           SP 109

Maria Kawula              SP 109

Gabrysia Kozłowska     SP 109

Tomasz Wilk                SP 109

Dawid Dziuban            SP 109

Maja Faber                  SP 109

Apolonia Kalinowska     SP 109

 

Laureaci konkursu kategoria kl. IV- VIII

 

I miejsce - Julka Żurawska       SP 109

II miejsce - Kacper Wąsowski   SP 109

II miejsce - Luiza Koracs          SP 218

III miejsce - Lila Czech            SP 109

III miejsce - Magdalena Czech  SP 109

 

Wyróżnienia:

Lena Federowicz        SP 218

Kinga Bazan              SP 109

Mateusz Tyc               SP 109

Maja Szczykutowicz    SP 109 

Amelia Odolak            SP 109

 

 

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród

11.12.2018 r. (wtorek) godz. 14.00

duża sala gimnastyczna

 

Serdecznie zapraszam

Monika Zimny

 

 

 

 

 

Laureaci konkursu „Mój przyjaciel miś”

Kategoria klas 0 – II

I miejsce:

Chmielewska Pola II a, Raczyński Mateusz kl. II a

II miejsce:

Filipczuk Patryk kl. II b, Jankowska Jaśmina kl. II a

III miejsce:

Pawlicki Brunon kl. II a, Wojciechowska – Stanik Alicja kl. I b

Wyróżnienie:

Jan Lipski kl. II b, Krysia Motylińska kl. II a,

Stella Kiersnowska kl. I c, Nikola Gorczyńska kl. 0 a

 

Kategoria klas III – IV

I miejsce:

Podlecki Jakub kl. IV d

II miejsce:

Łysakowska Karolina kl. III c

III miejsce:

Łukasik Julia kl. III b

Konkurs Anioł Bożonarodzeniowy 2018

V WARSZAWSKI KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY

„Anioł Bożonarodzeniowy 2018” dla uczniów szkół podstawowych

REGULAMIN KONKURSU

1. Organizator

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie,

ul. Przygodna 2   03-991 Warszawa

kontakt telefoniczny :   22/ 277 11 32

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

koordynator: Kierownik Świetlicy - Monika Zimny z nauczycielami – wychowawcami świetlicy szkolnej.

2. Cele konkursu.

- Pielęgnowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych.

                  - Kształtowanie wrażliwości na piękno i doniosłość Świąt Bożego Narodzenia.

                 - Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni przestrzennej, aktywności twórczej 

                    i kreatywności uczniów.

                  - Promowanie młodych talentów plastycznych.

   3. Uczestnicy konkursu

     Konkurs adresowany jest dla dzieci uczęszczających do warszawskich szkół    

     podstawowych. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  • kategoria I – uczniowie klas 0- III
  • kategoria II – uczniowie klas IV-VIII

4. Przedmiot konkursu.

    Bożonarodzeniowy aniołek:

     - praca przestrzenna

     - wysokość aniołka nie powinna przekraczać 35cm  

5. Forma wykonania pracy: praca indywidualna.

6. Kryteria oceny.

   Aniołki bożonarodzeniowe będą oceniane według następujących kryteriów:

- fantazja i pomysłowość twórców

- dobór i wykorzystanie materiałów (np. papier, styropian, glina, masa solna, cekiny, brokaty, artykuły spożywcze, piórka)

- wkład pracy

- estetyka pracy

- samodzielność wykonania pracy

7. Założenia organizacyjne

a) Każda placówka biorąca udział w konkursie może wytypować maksymalnie 6 prac w każdej kategorii. (Załącznik nr 3)

b) Do pracy nadesłanej na konkurs musi być dołączony formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr 1)

- imię i nazwisko autora, klasa

- dokładny adres placówki, telefon kontaktowy, e-mail

- imię i nazwisko opiekuna

     Uwaga! Prosimy o dołączenie dodatkowo imiennego wykazu wszystkich autorów prac i opiekunów         z adresami e-mail z danej placówki.

c) Prace wykonane zgodnie z wymogami Regulaminu prosimy składać do 05.12.2018 r. Szkoły Podstawowej Nr 109 w godzinach 7.00 -17.30 do sali świetlicy szkolnej – sala nr 105.

d) Komisja konkursowa dokona oceny prac i przyzna nagrody oraz wyróżnienia dla każdej kategorii.

e) Lista laureatów będzie zamieszczona na naszej stronie internetowej do 07.12.2018 r. http://www.swietlicasp109.pl/. Dodatkowo placówki zostaną poinformowane drogą e-mailową.

f) O uroczystości rozdania dyplomów, nagród i wyróżnień, na którą serdecznie zapraszamy laureatów

z opiekunami, poinformujemy placówki e-mailem oraz na naszej stronie internetowej świetlicy http://www.swietlicasp109.pl/

g) Każdy Uczestnik konkursu podpisuje (Załącznik nr 2), a składając pracę wyraża zgodę na:

- Wzięcie udziału w konkursie na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie,

- Przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu,

- Opublikowanie na stronie internetowej Organizatora i Gminy imienia i nazwiska uczestnika, nazwy szkoły oraz zdjęcia pracy w przypadku, gdy praca uczestnika zostanie nagrodzona lub wyróżniona w konkursie.

h) Wszystkie prace złożone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.

i) Prosimy o właściwe zabezpieczenie prac konkursowych, aby podczas przenoszenia, wystawy, oceny nie

   uległy uszkodzeniu.

Serdecznie zapraszamy

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Regulamin konkursu "Mój przyjaciel Miś

 

misiek

Regulamin konkursu plastycznego „Mój przyjaciel Miś”

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:

- kl. „0” - II

- kl. III – IV

2. Każdy uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę w formacie kartki A4 w dowolnej technice plastycznej.

3. Komisja oceniać będzie:

- estetykę pracy

- pomysłowość

- samodzielność

4. Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą:

a) imię i nazwisko autora

b) klasę

c) tytuł pracy

5. Prace przyjmowane są w sali 006/105.

6. Termin składania prac: do 20 listopada 2018 roku.

Bliższych informacji udzielają nauczyciele: Aleksandra Floriańska, Halina Wręga, Beata Kolas, Wioletta Zatorska.

 

Pasowanie na Świetliczaka 2018

pas   25 października odbyła się w naszej świetlicy uroczystość Pasowania na Świetliczaka uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie dla dzieci uczęszczających do świetlicy. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Mali artyści zostali nagrodzeni dużymi brawami z rąk starszych kolegów i koleżanek - uczniów klas trzecich. Po części artystycznej pani dyrektor Kinga Jarosz i pani kierownik świetlicy Monika Zimny pasowały wszystkich uczniów dużym ołówkiem. Na koniec uroczystości wychowawcy świetlicy wręczyli wszystkim świetliczakom pamiątkowe dyplomy. 

pas1

 

pas2

 pas7

pas6

pas8

pas11

pas9

pas12  pas5

 

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW

 

Uwaga!!!

W zwiazku z małą ilością

chętnych dzieci odwołujemy wycieczkę świetlicową

na

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW

w Warszawie

20 listopada 2018 (wtorek)

w godz. 10.30 – 14.30   

dla uczniow klas I - IV   

  * Szalona para

  * Ciekły azot

  * Cewki Tesli

                                     * Theremin (instrument muzyczny, na którym gramy bez dotyku)

 

Uwaga !!! Koszt wycieczki 35 zł

Weź ze sobą koniecznie kartę miejską.      

Liczba miejsc ograniczona - tylko 30 biletów

Zapisy na listy wycieczkowe u nauczycieli świetlicy szkolnej do dnia 31 października 2018 r. (środa)

 

Serdecznie zapraszam

Kierownik świetlicy

Monika Zimny

 

Nowy rok szkolny 2018/2019

 Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

                                                                                                  

KLASY I

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

Klasy Osoba prowadząca
Zajęcia plastyczne 105 08.55-09.40 poniedziałek I b, I c Małgorzata Sprycha
Zajęcia plastyczne 105 12.45-13.30 czwartek I d Małgorzata Sprycha
Czytanie na dywanie 113 07.45-08.45 poniedziałek I Paulina Dolina
Czytanie na dywanie 113 14.00-15.00 czwartek I Paulina Dolina
Zabawy z techniką 105 8.50-10.50 piątek I Anna Rafalska
Koło sportowe boisko/sala gimnastyczna 15.55-16.40 poniedziałek I a, I b, I c, I d Rafał Edward Goławski
Koło sportowe boisko/sala gimnastyczna 08.55-09.40 wtorek I a, I d Rafał Edward Goławski
Zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem mozaiki 105 13.00-14.00 poniedziałek I Alicja Kowalczyk

 

Kierownik świetlicy zastrzega sobie zmiany w grafiku które mogą wystąpić w ciągu roku szkolnego.

 

                                                                                           

Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

KLASY II

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

 

Klasy Osoba prowadząca
Zajęcia świetlicowe - origami

007

 

09.50–10.35 poniedziałek 2 b, 2d Wioletta Zatorska
Zajęcia świetlicowe - origami

105/006

 

10.45–11.30 czwartek 2 a, 2c Wioletta Zatorska
Szkolne koło terapeutyczne - grupa zamknięta 015 13.55-14.55 piątek I - III Wioletta Zatorska
Szkolne koło terapeutyczne - grupa zamknięta 015 15.00-16.00 piątek I – III Wioletta Zatorska
Zajęcia świetlicowe – szachy 007 14.10-14.55 poniedziałek 2a, 2c Aleksandra Floriańska
Zajęcia świetlicowe – szachy 007 14.30–15.15 wtorek 2 a, b, c, d Aleksandra Floriańska
Zabawy z techniką 105 8.50-10.50

piątek

 

II Anna Rafalska
Czytanie na dywanie 113 07.45-08.45

poniedziałek

 

II Paulina Dolina
Czytanie na dywanie 113 14.00–15.00

czwartek

 

II Paulina Dolina
Gry i zabawy sportowe boisko/sala gimnastyczna 15.55-16.40 poniedziałek II a, b, c, d Rafał Goławski
Zajęcia matematyczne 007

13.00–13.40

 

piątek II Beata Kolas
Zajęcia ortograficzne 007

10.00-10.40

 

czwartek II Beata Kolas
Zajęcia profilaktyczno – wychowawcze „Spójrz inaczej 204

09.50–10.35

 

wtorek II b Halina Wręga
Zajęcia profilaktyczno – wychowawcze „Spójrz inaczej 202

08.55-09.40

 

wtorek II d Halina Wręga

 

Kierownik świetlicy zastrzega sobie zmiany w grafiku które mogą wystąpić w ciągu roku szkolnego.

 

                                                                                          

Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

KLASY III

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

 

Klasy Osoba prowadząca

Kultura słowa

113 10.45-11.30 poniedziałek III c Danuta Romańska

Kultura słowa

113 9.50-10.35 czwartek III b Danuta Romańska

Zabawy z techniką

105 8.50-10.50 piątek III Anna Rafalska

Czytanie na dywanie

113 07.45 -08.45 poniedziałek III Paulina Dolina

Czytanie na dywanie

113 14.00 – 15.00 czwartek III Paulina Dolina

TRIZ – zajęcia twórczości

113/114 15.50 – 16.35 wtorek III Agata Cygan

Zajęcia geograficzne – Poznaj Świat

114 09.50 – 10.50 wtorek III Sylwia Galińska
Zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem mozaiki

105

12.00-13.00 poniedziałek III Alicja Kowalczyk
Klub Gier Planszowych 113/114 15.00 – 15.45 czwartek III

Agata Cygan

Kierownik świetlicy zastrzega sobie zmiany w grafiku które mogą wystąpić w ciągu roku szkolnego.

 

                                                                                           

 Wykaz bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019

Grafik jest aktualny od 01.10.2018

Uwaga! Może nastąpić zmiana dnia, godziny i numeru sali z przyczyn organizacyjnych.

KLASY IV –VIII

Zajęcia - nazwa Sala Godzina

Dzień tygodnia

 

Klasy Osoba prowadząca
Koło majsterkowania M 201 14.10-15.45 czwartek V-VIII Anna Rafalska
Koło informatyczne 211 15.00 – 15.45 wtorek IV-VIII Monika Zimny
Zajęcia geograficzne – Poznaj Świat 114 09.50 – 10.50 wtorek IV Sylwia Galińska
Koło geograficzne 222 15.50 – 16.50 wtorek V Sylwia Galińska
Koło geograficzne – „Geografia świata” 222 15.50 – 16.50 środa VIII Sylwia Galińska

Koło teatralne „Słoneczka 109 – tej”

 

16.00 – 18.00

czwartek

IV-VIII

Paulina Dolina

Agnieszka Olewiecka

Monika Zimny

Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego 113 08.45- 09.45 poniedziałek IV, V Paulina Dolina
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego 113 15.00 – 16.00 czwartek IV, V Paulina Dolina
Koło języka francuskiego 113 09.00 – 10.00 poniedziałek V Dorota Walasek
Koło języka francuskiego 113 10.00 - 11.00 środa IV c, V Dorota Walasek
Szkolne Koło Młodego Wolontariusza 113 09.00 - 10.00 wtorek IV-VIII Joanna Stepaniuk
Szkolne Koło Młodego Wolontariusza 113 09.00 – 10.00 piątek IV-VIII Joanna Stepaniuk
Koło ortograficzne 113 11.45 – 12.45 wtorek IV Alicja Kowalczyk

 

                                                            

Zestawienie konkursów 2017/2018

Konkurs plastyczny „ Pocztówka z wakacji – Klub Kultury Zastów”

Opiekun: Małgorzata Sprycha

 

 Konkurs plastyczny „Pocztówka do Świętego Mikołaja” - Klub Kultury Zastów.

 

Opiekun: Małgorzata Sprycha

 

 Konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa ” - Klub Kultury Marysin.

 

Opiekun: Małgorzata Sprycha

 

Warszawski Konkurs „Anioł Bożonarodzeniowy 2017”

Czytaj więcej...

Ogłoszenia

SP 109 w Warszawie

Zapraszamy na stronę szkoły 

Gazetki świetlicy

  • 100_2933.JPG
  • 100_2934.JPG
  • 100_2937.JPG
  • 100_2938.JPG
  • 100_2942.JPG

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom Świetlicy Szkolnej

tablica przyjaciele swietlicy

Rok  szkolny 2013/2014

Podziękowanie dla mamy Jasia z klasy Ic za przyniesienie gier i pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej.

Podziękowanie dla mamy Macieja z klasy Ib za podarowanie kalendarzy.

Podziękowanie dla mamy Antka z klasy III c za ufundowanie nagród dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

Rok  szkolny 2014/2015

Podziękowanie dla mamy Mateusza z klasy III c za ufundowanie pomocy dydaktycznej do świetlicy.

Podziękowanie dla mamy Julii z klasy Id za przyniesienie fajnych gier.

Podziękowanie dla mamy Karoliny z klasy I za podarowanie nam super klocków.

Podziękowanie dla taty Oli z klasy 0a za wielkie pudełko klocków do świetlicy.

Podziekowanie dla mamy Macieja z klasy IV b za podarowanie fajnych gier i książek do świetlicy.

Podziekowanie dla mamy Stefana i Jędrka z klasy III a za podarowanie piłki nożnej i pompki z iglą do pompowania naszych piłek. 

Podziękowania dla mamy Dominiki z klasy II d za podarowanie baterii do świetlicy szkolnej.

Podziekowania dla mamy Oliwki z klasy 0b za papier do kolorowanek.

Podziękowania dla taty Tymona z klasy III a za gry i puzzle.

Podziekowania dla mamy Hani z klasy I

Podziekowania dla taty Grzesia z klasy III a za 3 gry do świetliy szkolnej

Podziękowania dla Oskara z klasy Vc za przyniesione gry edukacyjne

Podziękowania dla Basi z klasy I e za przyniesione puzzle

Podziekowania dla Marysi z klasy I b za kolorowy, świecący telefon zabawkowy

Rok szkolny 2015/2016

Podziękowanie dla mamy Łukasz z klasy 6 c za przyniesione gry do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla mamy Jędrka z klasy 4 za przyniesienie gier do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla mamy Sandry z klasy 2 za przyniesienie farb i plasteliny do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla taty Stasia z klasy I a za podarowanie do świetlicy farb do malowania.

Podziękowanie dla taty Adasia z klasy II b za podarowanie do świetlicy flamastrów i pędzli do malowania.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Podziękowania dla mamy Marka z klasy II d za puzzle do świetlicy szkolnej

Podziekowania dla taty Adama z klasy III b

Podziękowania dla Darii z klasy VI b 

Podziękowania dla Patrycji z klasy IV c

Podziękowania dla Asi z klasy II c 

Podziękowania dla Rafała z klasy VI c

Podziekowania dla Antka z klasy V c

 

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY

Wyróżnienie Świetlik

 

Wyróżniającym się uczniom jak również rodzicom wręczamy odznakę ,,ŚWIETLIK” .

czytaj więcej