• 5.jpg
  • SAM_6342.JPG
  • slider1.jpg
  • slider10.jpg
  • slider13.jpg
  • tn_Aparatszkoła2012_13_007.jpg
  • WP_22 listopada 2015_qstore.jpg
  • WP_20151117_08_48_45_Pro.jpg
  • WP_20160225_13_03_23_Pro.jpg

Wakacje 2017

woda2017

ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Jak co roku i na koniec tego roku szkolnego już poraz 15. wychowawcy świetlicy klas I i II wręczyli wyróżnienia i odznaki w salach lekcyjnych, a Pani Kierowik Świetlicy wręczyła uczniom klas III na sali gimnastycznej.

A oto lista nagrodzonych uczniów:

 

ŚWIETLIKI KLASA I 

Bańkowska Julia – 1a

Bańkowska Maja – 1a

Lubaniak Zuzanna – 1a

Puchacz Krzysztof – 1a

Gromek Błażej – 1b

Kwit Iga – 1b

Stelgles Dawid – 1b

Stelgles Filip – 1b

Karpiejczyk Wojtek – 1c

Serkowska Maja – 1c

 

ŚWIETLIKI KLASA II

Strychowska Michalina – 2a

Bocian Amelia – 2b

Grabarczyk Karol – 2b

Opala Natalia – 2b

Rycerski Karol – 2c

Tkaczyk Cichowlas Hanna – 2c

Kamińska Wiktoria – 2d

Strzępa Michał – 2d

Herbik Alicja – 2e

Karpa Lena – 2e

Paprotny Lena 2e

ŚWIETLIKI KLASA III

Frączak Marcin – 3b

Rosińska Weronika – 3b

Bazan Kinga – 3c

Buk Michał – 3c

Patyński Aleksander – 3c

Talarowski Łukasz – 3c

Kulas Zuzanna – 3d

Myszak Katarzyna – 3d

Raszkowski Aleksander – 3e

GRATULUJEMY

Wycieczka do Teatru Arlekin w Łodzi

W poniedziałek 29.05.2017 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Łodzi.
O godzinie 11.30 uczniowie obejrzeli spektakl "Królewna z drewna"

Autor: Waldemar Wolański
Reżyseria: Waldemar Wolański
Scenariusz: Waldemar Wolański
Scenografia: Katarzyna Rynkiewicz
Muzyka: Tomasz Walczak
Choreografia: Joanna Wolańska
Akompaniament: Michał Makulski (akordeon), Michał Nowak kontrabas), Radek Bolewski (perkusja)

Obsada:
Klaudia Kalinowska,  Adrianna Maliszewska, Małgorzata Wolańska,
Szymon Nygard, Tomasz Pieczątkowski, Kamil Witaszak

Królewna z drewna to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiadała o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała bohaterka spektaklu. A zło czyhało wszędzie - ze strony natury, ale i ludzi - bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka stała przed nie lada wyzwaniem, musiała podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć...

Poza walorami muzycznymi i plastycznymi - głównie pięknymi, animowanymi lalkami - ten spektakl to doskonała propozycja edukacyjna, ucząca gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcająca do obcowania z przyrodą.

 

Po spektaklu udaliśmy się na zwiedzanie teatru: zapoznaliśmy się z techniką tworzenia lalek, poznaliśmy rodzaje lalek, masek, marionetek,  zwiedziliśmy scenę, garderobę, zapadnię, a także spotkaliśmy się z aktorami.

Następnie udaliśmy się do Manufaktury do Experymentarium i na zagadki Einsteina, gdzie każdy mógł zdobyć certyfikat Młodego Odkrywcy.

Zobaczcie kilka zdjęć z tego udanego dnia:

arlekin

teatr4

teatr

lalki

teatr3

teatr2

teatr8

odkrywcy1

 kompas

swiat

certyfikat1

 

 

 

 

Zajęcia z klockologii

Kierownik Świetlicy przy współpracy z Wawerskim Centrum Kultury zorganizowała zajęcia z klockologii dla klas pierwszych.

Zobaczcie efekty naszych zajęć:

klockologia

klocki6

klocki4

klocki3

klocki1

klocki2 

13.05.2017 Majówka

Piękna pogoda, słońce i bez deszczu. Nasze stoisko znowu, jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku Świetlica Szkolna  ogłosiła  konkurs plastyczny „Moja rzeka – Wisła”, qwiz o Wiśle w dwóch kategoriach dla klas I – III Prawda czy Fałsz i w kategorii IV-VI losowanie pytań o Wiśle, a po dobrej odpowiedzi nagroda.  Po zabawach intelektualnych był czas na malowanie buziek i paznokci.

                  A oto kilka zdjęć z dzisiejszego dnia:

szkola

PART 1494694335346

z krasnoludkiem

julia

nagrody

 wystep

Ja i Ania

ja

alaiania

Kuba

Agata

szkoła1

Wyniki konkursu „MOJA RZEKA – WISŁA”

Warszawa, 12.05.2017 r.

 

Protokół konkursu plastycznego

„MOJA RZEKA – WISŁA”

11.05.2017 r. komisja konkursowa w składzie:

Vice – dyrektor szkoły – Hanna Ratańska – Szot

Przewodnicząca komisji – kierownik świetlicy - Monika Zimny

Członek komisji – nauczyciel plastyki – Małgorzata Sprycha

Członek komisji – wychowawca świetlicy szkolnej – Aleksandra Floriańska

Członek komisji – wychowawca świetlicy szkolnej – Agata Cygan

Członek komisji – wychowawca świetlicy szkolnej – Alicja Sokołowska

 

przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

 

1. kategoria  I – uczniowie klas 0

I miejsce – Patryk Filipczuk - kl. 0b

I miejsce – Michalina Pękala - kl. 0b

II miejsce – Maja Skomra - kl. 0a

III miejsce – Bruno Pawlicki - kl. 0 a

 

2. kategoria II - uczniowie klas  I- III

I miejsce – Lena Paprotny -  kl. II e

I miejsce – Zuzanna Kudlik - kl. III b

II miejsce – Zofia Kędziorek - kl. III e

II miejsce – Róża   Rożko - kl. III e

III miejsce – Maja Bańkowska – kl. I a

 

Wyróżnienia:

Julia Biskup - kl. II b

Pola Maciejewska -  kl. III e

Marcin Frączak - kl. III b

Julia Gralak – kl. II b

 

3. kategoria III – uczniowie klas IV-VI

I miejsce – Ryszard Sikora -  kl. V a

II miejsce – Julia Żurawska - kl. V c

II miejsce – Małgorzata Murawska - kl. VI c

III miejsce – Piotr Skomra - kl. IV c

III miejsce – Zuzanna Pątek – kl. V b

 

Wyróżnienia:

Kajetan Biedrzycki - kl. IV b                                                                                                           Magdalena Doboszyńska - kl. VI d                                                                                                   Olaf Mazepa - kl. V a                                                                                                                   Aleksandra Kędzierska - kl. VI c                                                                                                       Michał Szmidt – IV b

4. kategoria IV- makieta

Dyplom – Roch Zalewski – kl. I c

Dyplom – Rozalia Zagórska – kl. II c

 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wręczenie nagród

13.05.2017 r. ok. godz.13.00

 

„MOJA RZEKA – WISŁA”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

„MOJA RZEKA – WISŁA”

1. Organizator

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie,

ul. Przygodna 2   03-991 Warszawa

kontakt telefoniczny :   22/ 277 11 32

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

koordynator:  Kierownik Świetlicy - Monika Zimny z wychowawcami świetlicy szkolnej.

Czytaj więcej...

„Płynie Wisła, płynie…”

REGULAMIN  SZKOLNEGO KONKURSU

WIEDZY O KRÓLOWEJ RZEK - WIŚLE      

Organizator konkursu:

Świetlica szkolna  - p. Halina Wręga, p. Aleksandra Floriańska,  p. Beata Kolas

Cele konkursu:

Ø  popularyzacja wiedzy o największej polskiej rzece Wiśle

Ø  umożliwienie dziecku osiągnięcia sukcesu

Ø  zaprezentowanie się w gronie rodziny

Forma konkursu:

Pytania zamknięte.

Zasady konkursu:

Ø  Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci uczestniczących w Pikniku Szkolnym

Ø  Każdy uczestnik przystępuje do konkursu tylko raz

Ø  Każdy uczestnik losuje jedno pytanie

Ø  Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę

Termin konkursu:

13.05.2017 r. w godz. 10.30-12.00 „Stoisko świetlicowe”

 

                                                              Serdecznie zapraszamy

 

Ogłoszenia

                     

 

 

 

SP 109 w Warszawie

Zapraszamy na stronę szkoły 

Gazetki świetlicy

  • 100_2933.JPG
  • 100_2934.JPG
  • 100_2937.JPG
  • 100_2938.JPG
  • 100_2942.JPG

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom Świetlicy Szkolnej

tablica przyjaciele swietlicy

Rok  szkolny 2013/2014

Podziękowanie dla mamy Jasia z klasy Ic za przyniesienie gier i pomocy dydaktycznych do świetlicy szkolnej.

Podziękowanie dla mamy Macieja z klasy Ib za podarowanie kalendarzy.

Podziękowanie dla mamy Antka z klasy III c za ufundowanie nagród dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

Rok  szkolny 2014/2015

Podziękowanie dla mamy Mateusza z klasy III c za ufundowanie pomocy dydaktycznej do świetlicy.

Podziękowanie dla mamy Julii z klasy Id za przyniesienie fajnych gier.

Podziękowanie dla mamy Karoliny z klasy I za podarowanie nam super klocków.

Podziękowanie dla taty Oli z klasy 0a za wielkie pudełko klocków do świetlicy.

Podziekowanie dla mamy Macieja z klasy IV b za podarowanie fajnych gier i książek do świetlicy.

Podziekowanie dla mamy Stefana i Jędrka z klasy III a za podarowanie piłki nożnej i pompki z iglą do pompowania naszych piłek. 

Podziękowania dla mamy Dominiki z klasy II d za podarowanie baterii do świetlicy szkolnej.

Podziekowania dla mamy Oliwki z klasy 0b za papier do kolorowanek.

Podziękowania dla taty Tymona z klasy III a za gry i puzzle.

Podziekowania dla mamy Hani z klasy I

Podziekowania dla taty Grzesia z klasy III a za 3 gry do świetliy szkolnej

Podziękowania dla Oskara z klasy Vc za przyniesione gry edukacyjne

Podziękowania dla Basi z klasy I e za przyniesione puzzle

Podziekowania dla Marysi z klasy I b za kolorowy, świecący telefon zabawkowy

Rok szkolny 2015/2016

Podziękowanie dla mamy Łukasz z klasy 6 c za przyniesione gry do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla mamy Jędrka z klasy 4 za przyniesienie gier do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla mamy Sandry z klasy 2 za przyniesienie farb i plasteliny do świetlicy szkolnej

Podziękowanie dla taty Stasia z klasy I a za podarowanie do świetlicy farb do malowania.

Podziękowanie dla taty Adasia z klasy II b za podarowanie do świetlicy flamastrów i pędzli do malowania.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Podziękowania dla mamy Marka z klasy II d za puzzle do świetlicy szkolnej

Podziekowania dla taty Adama z klasy III b

Podziękowania dla Darii z klasy VI b 

Podziękowania dla Patrycji z klasy IV c

Podziękowania dla Asi z klasy II c 

Podziękowania dla Rafała z klasy VI c

Podziekowania dla Antka z klasy V c

 

SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY

Plan zajęć

Pisemko Świetlik

Wyróżnienie Świetlik

 

Wyróżniającym się uczniom jak również rodzicom wręczamy odznakę ,,ŚWIETLIK” .

czytaj więcej